Aktualności


Kolejne smartowe podróże

Kolejne smartowe podróże

2019-09-27

Rozpoczęliśmy II turę realizacji programów mobilności ponadnarodowej w projekcie Smart Europe Experience.

Przedstawiciele Zduńskiej Woli, Podkowy Leśnej i Mińska Mazowieckiego poznawali rozwiązania smart city z zakresu partycypacji społecznej, zrównoważonej mobilności i ekotechnologii w Turku (Finlandia). Mieli okazję w praktyce poznać funkcjonowanie Biblioteki Miejskiej realizującej projekt Posłańcy Czytania, odwiedzić Centrum Innowacji Joki oraz dowiedzieć się jak miasto Turku w zrównoważony sposób gospodaruje wodą.

Z kolei reprezentanci Krosna, Kielc i Ostródy odbyli wizytę w stolicy Finlandii - Helsinkach.   Objęła ona   wprowadzenie do fińskiego systemu administracji publicznej,  prezentację o zrównoważonych osiedlach  mieszkaniowych, przedstawienie „Gry Partycypacyjnej”. Uczestnicy poznali także sposoby wykorzystania danych o mieście (Helsinki Region Infoshare), a także rozmawiali o aktywności mieszkańców w  Oodi Library i ośrodku partycypacyjnym. Ponadto znalazł się czas na przyjrzenie się zrównoważonej mobilności  (rower miejski).

Kolejne wizyty w październiku: ponownie  3 wyjazdy  do Finlandii oraz 1 do Wielkiej Brytanii (Stoke-on-Trent).

 

wszystkie aktualności


Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Cezary Ulasiński, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]