Aktualności


Kolejne szkolenia smart city

Kolejne szkolenia smart city

2020-01-24

Za nami pierwsze szkolenia edukacyjne w tematyce smart city, które realizujemy w Nowej Rudzie.

W styczniu   rozpoczęliśmy cykl 6 spotkań z urzędnikami i przedstawicielami instytucji miejskich (m.in. Miejskiej Biblioteki Publicznej czy Wodociągów) oraz z mieszkańcami, w tym młodzieżą Technikum i Liceum Ogólnokształcącego oraz seniorami zrzeszonymi w Uniwersytecie III Wieku i Noworudzkim Oddziale Polskiego Klubu Ekologicznego.
 
Pierwsze spotkania były poświęcone wprowadzeniu do tematyki inteligentnych miast, szczególnie idei Human Smart City, w której istotne miejsce zajmuje partycypacja i aktywność ludzi podczas planowania i wprowadzania zmian w mieście oraz kwestiom środowiskowym takim, jak jakość powietrza, zielona energia, gospodarka odpadami czy zieleń w mieście. Wspólnie dyskutowaliśmy o dobrych przykładach rozwiązań z Polski i Europy oraz zastanawialiśmy się, co w tym zakresie można zrobić w   Nowej Rudzie.
 
Kolejne spotkanie dotyczące wpływu zanieczyszczeń na zdrowie prowadzone przez eksperta Ministerstwa już 3 lutego, a zakończenie działań warsztatami dot. mobilności i partycypacji społecznej w marcu.
  
 
 spotkaniaNowaRuda.jpg
 Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana  Józefa, jednego z uczestników spotkań.

wszystkie aktualności


Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Cezary Ulasiński, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]