Aktualności


Spotkanie Organizatorów i partnerów

Spotkanie Organizatorów i partnerów

2020-02-21

W projekcie "Społecznie Zorganizowani" czas pierwszych podsumowań - 19-20 lutego rozmawialiśmy o wynikach pilotażu.

W środę (19.02)   - przy obecności Nicka Gardhama i Nicoli Dean z Community Organisers Ltd. - przeprowadziliśmy robocze spotkanie partnerskie, podczas  którego omówiliśmy głowne wyzwania dla dalszego rozwoju idei, a zwłaszcza utrzymaniu wsparcia organizacyjnego, finansowego i szkoleniowego. 

Czwartek (20.02) z kolei był dniem poświęconym rozmowom   w pełnym składzie, wraz z Organizatorami Społecznościowymi z Krosna i Przemyśla, o tym, jakie doświadczenia przyniosło ostatnie półrocze. Był to czas pracy w terenie, wielu dialogów z mieszkańcami, spotkań grupowych czy też udzielonego doradztwa. Z tych aktywności płynie wiele wniosków, które pozwolą usprawnić i utrwalić organizowanie społecznościowe w obu miastach. 

Co pokazuje praca OS, siłą tych osób jest wewnętrzna potrzeba zaangażowania i pomocy mieszkańcom, bez której trudno przystąpić do działań w tej roli. Projekt zagwarantował odpowiednie szkolenie oraz narzędzia, które pozwalają wzmocnić ich efekty i osiągnąć inicjatywy takie, jak m.in. zwycięskie projekty do budżetów obywatelskich czy przemiany podwórek.

Za niedługo, po opracowaniu raportu podsumowującego i ostatecznego modelu, rozpoczniemy  nowy etap:  wdrażania rozwiązania i utrwalania organizowania społecznościowego w systemie lokalnej partycypacji.

 

wszystkie aktualności


Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Cezary Ulasiński, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]