Aktualności


Kolejna wizyta studyjna za nami!

Kolejna wizyta studyjna za nami!

2019-03-13

W piątek 8 marca zakończyła się druga wizyta studyjna w ramach projektu „Smart Europe Experience”.

Tym razem grupa 17 przedstawicieli polskich miast m.in. Rawicza, Podkowy Leśnej, Myszkowa, Kępic czy Nowej Rudy odwiedziła Salo (Finlandia) – miasto, gdzie zlokalizowana była pierwsza fabryka Nokii.

Uczestnicy zapoznali się z historią i przemianami miasta Salo, projektem SenCity dotyczącym inteligentnego oświetlenia ulicznego oraz z szeregiem działań z zakresu ekotechnologii i ekorozwiązań czy innowacji mieszkaniowych.

W ramach wizyty uczestnicy odwiedzili wioskę Mathildedal w parku Teijo oraz Ecological Power Plant. Zapoznali się także z rozwiązaniami z zakresu technologii ICT oraz odwiedzili Salo IoT Campus. Uczestniczyli także w wielu spotkaniach i dyskusjach z przedstawicielami Urzędu Miasta Salo.

Mamy nadzieję, że odbyta wizyta studyjna będzie owocna i efektywna oraz przyczyni się do wprowadzania w polskich miastach innowacyjnych rozwiązań smart city.

Przed nami już ostatnia wizyta studyjna w pierwszej turze wyjazdów. W dniach 18-22 marca grupa 16 przedstawicieli polskich miast odwiedzi Helsinki.

wszystkie aktualności


Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Cezary Ulasiński, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]