Majówka 2010 - gry miejskie

 

 

Jak co roku pracownicy i przyjaciele CDS spotkali się na Majówce, która tradycyjnie nie odbyła się w maju, a tym razem- w październiku. Tegoroczna okazja do świętowania jest zacna, gdyż CDS obchodzi swe 10 urodziny. Z tej okazji spotkaliśmy się w samym sercu Krakowa, na ul. Kanoniczej, by  stanąć w szranki gry miejskiej.

Przywitanie następuje w podziemiach restauracji, gdzie Majówkowicze zostają zapoznani zapoznani z zasadami gry. 



       


 

Dowiadujemy  się, iż dzisiejszej nocy skradziona została przygotowywana przez specjalny zespół, w tajemnicy przed wszystkimi - Super Doskonała Strategia- 10 (CDS-10) – w której zawarty był plan wcielenia w życie „idee fix” – największej tajemnicy, decydującej o strategicznym sukcesie firmy!

 Majówkowicze zostają podzieleni na grupy i otrzymują za zadanie odnalezienie zamaskowanej postaci i przechwycenie teczki, zanim tajemnica zostanie ujawniona. Teczkę z dokumentami należy dostarczyć na miejsce licytacji o określonej porze. Każda grupa otrzymuje mapę oraz list z informacją gdzie rozpocząć poszukiwania oraz gdzie szukać kolejnych wskazówek.
     
Udają się do najstarszego budynku Akademii Krakowskiej – Collegium Maius. Tam doświadczają dziwnej anomalii załamania czasu. Ich oczom ukazuje się postać historyczna- Mikołaj Rej. Poeta zwierza się, iż natrafił na dziwną postać , która pytała go o szkice mapy i gotowa była wiele za nie zapłacić. Przyznaje, że oddał mapy nie wiedząć, że ma do czynienia z czarnym charakterem.

Wyraża wątpliwość, czy przybyłe do niego osoby mają czyste serce i poddaje je próbie. Majówkowicze mają za zadanie nauczyć się na pamięć i wyrecytować odpowiednio artykułując dźwięki i modulując głos- Wizerunek własny żywota człowieka poczciwego

 

 

Utwór jest oczywiście odpowiednio przekształcony i odnaleźć w nim można motywy bliskie współczesnej idei CDS.

Jak widać wszystkie chwyty, ułatwiające zapamiętanie swojej kwestii są dozwolone.     

                                    

   

 

Zadanie dodatkowe, któremu muszą sprostać Majówkowicze to- z przygotowanych wyrazów i zwrotów utworzenie wiersza ku chwale CDS.

Oczywiście wszystkie grupy świetnie radzą sobie z zadaniem i jako nagrodę otrzymują szkic mapy.
 

No ale...hasło które gwarantuje wstęp na miejsce licytacji jest zaszyfrowane.

Wiadomo , że jest ono w posiadaniu łącznika, który będzie je przekazywał wszystkim osobom, które zostały zaproszone do wzięcia udziału w licytacji. Znając znak rozpoznawczy łącznika – trzymaną w ręce BUSOLĘ oraz trasę jaką będzie się poruszał (NA BAZIE TRÓJKÄ„TA) Majówkowicze mają za zadanie wykonać zasadzkę. Do łącznika należy się zbliżyć w sposób nie budzący podejrzeń i go uśpić za pomocą specjalnej substancji (do dyspozycji chloroform) , która sprawi, że będzie nieprzytomny, a po wszystkim nie będzie nic pamiętał. Gdy jest nieprzytomny, muszą go przeszukać, znaleźć szyfr i przepisać go po czym odłożyć na miejsce, tak aby nikt nie zorientował się że był ruszany.

Oczywiście poprawnie wykonują zadanie i otrzymują szyfr, pozwalający odczytać hasło.

 

  

 

W kolejnym zadaniu grupa musi odnaleźć malarza, który w trakcie malowania średniowiecznej budowli, zwrócił uwagę na tajemniczą postać i zrobił jej szkic. Tym samym stworzony został jedyny portret pamięciowy przestępcy-  niezbędny do jego identyfikacji. Malarz nie odda jednak wykonanego szkicu za darmo – w zamian grupa musi rozpoznać zniekształcone portrety pracowników CDS i dopasować do nich nazwiska.

W nagrodę za wykonanie zadania, Majówkowicze otrzymują portret pamięciowy przestępcy.
 

  

 

Podchodząc pod Teatr im. J. Słowackiego – napotykają gestykulującą i wygłaszającą kwestie postać.

Okazuje się, że aktor będąc w trakcie próby, do swojej roli usłyszał przez przypadek słowa wypowiadane przez dziwną postać.
Zapamiętał je, gdyż były one powiedziane dziwnym językiem, przez co utkwiły mu w pamięci.
Nie wypowie jednak ich za darmo, aby to zrobił muszą mu pomóc w przygotowaniach się do jego roli.

Zadanie polega na wykonaniu krótkiego przedstawienia z aktorem- wg. przygotowanego scenariusza wykorzystując motyw z liczbą 10.

Nagroda, to tekst hasła, niezbędny do wejścia na tajną licytację.


   

 

Majówkowicze otrzymują informację że postać widziana była w restauracji Marmolada.

Tam na przybyłych czeka postać, która chciałaby zostać kiperem alkoholi. Zdradza, że widziała tajemniczą postać, która wykonała jakieś szkice na papierze i zostawiła je wychodząc w pośpiechu. Obiecuje, że je odda Majówkowiczom jeżeli rozwiążą zagadkę degustowanych alkoholi- nie potrafi bowiem rozpoznać niektórych trunków. Dodatkowo prosi również o skonstruowanie planu rozwoju swojej kariery. Uczestnicy zabawy mają do rozpoznania 5 rodzajów alkoholi.

W nagrodę za sprostanie kiperskiej łamigłówce oraz przygotowanie planu kariery i rozwoju otrzymują kalkę, na której naniesiona jest lokalizacja popołudniowej licytacji.

 

  

 

Aby rozesłać wizerunek znajdujący się na teczce, muszą wykonać jego zdjęcie układając z samych siebie kształt logotypu (logo CDS).

Zdjęcie zrobione zostanie z wieży ratuszowej znajdującej się na Krakowskim Rynku. Fotografia zostanie przesłana do innych komórek, tak aby w przypadku pojawienia się dokumentacji z ich wizerunkiem zostały natychmiast przechwycone i zabezpieczone.

W nagrodę grupa otrzymuje pieczęć z logo CDS.

 

 

 

 

 

Po wykonaniu wszystkich zadań , Majówkowicze są w posiadaniu wszelkich informacji, których potrzebują, aby dostać się na miejsce licytacji. Wynika z nich, że muszą udać się do miejsca docelowego punktualnie o godz. 16.15 i tam oczekiwać na zjawienie się podejrzanego. Dysponując jego rysopisem muszą na miejscu pojmać go i przechwycić teczkę, tak aby tajemnica nie została ujawniona.

 

Tajemnicza postać oczywiście zostaje zdemaskowana i pojmana.

 Szef CDS dokonuje złamania pieczęci i ujawnienia CAŁKOWICIE DOSKONAŁEJ STRATEGII – która głosi, że:

 „Największym dobrem firmy są jej Pracownicy i Klienci, i to właśnie oni są gwarancją SUKCESU”

 

 

A oto uczestnicy rywalizacji:
 

 
   

Najwyższą liczbę punktów za wykonanie zadań otrzymuje drużyna czerwonych!

 

 

Dziękujemy za wspólną zabawę i do zobaczenia- z pewnością nie w maju:-)

 



Centrum Doradztwa Strategicznego s.c.
Dagmara Bieńkowska, Justyna Szymańska, Magdalena Widuch

ul. Włóczków 22/3
30-103 Kraków

tel: +48 12 623 77 40

e-mail: cds@cds.krakow.pl

© Centrum Doradztwa Strategicznego s.c. 30-103 Kraków, ul. Włóczków 22/3 tel./fax: +48 12 623 77 40 e-mail: cds@cds.krakow.pl
Ta strona korzysta z plików cookie. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności, żeby dowiedzieć się więcej. [Zamknij]